news

Články

Idiopatická lymfoplazmocytární rhinitis – popis tří případů

Idiopatická lymfoplazmocytární rhinitis (LPR) je častým onemocněním dutiny nosní u psů.Charakteristický je svými nespecifickými příznaky, které zahrnují výtok z dutiny nosní, kýchání a v některých případech i epistaxi a obtíže s dýcháním. Více informací se dočtete v novém článku Dr. Hřibňákové a Dr.Sadílkové.

 

Stáhnout PDF

Využití laseru a magnetoterapie v rehabilitaci malých zvířat

Článek Dr. Koňákové popisuje možnosti rehabilitačních technik s důrazem na fyzikální terapii. Vybraným tématem je využití laseru a magnetoterapie v rehabilitaci malých zvířat. Článek se věnuje základnímu popisu jak laseru, tak magnetu, jejich mechanizmům účinků, indikacím a kontraindikacím. V závěru popisuje zkušenosti s využitím obou přístrojů v praxi.

Stáhnout PDF

ANAMNESTICKÝ FORMULÁŘ ke stažení pro majitele

Po vyplnění dotazníku prosíme majitele zvířátka, aby si dotazník uložil a poté odeslal na náš e-mail (animalclinic@seznam.cz) Děkujeme

Stáhnout PDF

Revize uvolněné bezcementové jamky pomocí bipolární hlavice – první klinická aplikace

Kazuistika popisuje řešení komplikace po totální endoprotéze kyčelního kloubu pomocí bipolární hlavice u psa.

Stáhnout PDF

Řešení kraniolaterální instability glenohumerálního kloubu u psa.

Kazuistika popisuje případ šestileté feny border kolie, u které byla zjištěna mírná mediální a kraniální instabilita glenohumerálního kloubu.

Stáhnout PDF

Nepřiosifikované tuberculum supraglenoidale a osteochondrosis dissecans glenoidální jamky.

Článek pojednává o kombinaci dvou vzácných patologií ramenního kloubu psa. Pacientem je fena malého münsterlandského ohaře, u které byla ve věku 4,5 měsíce diagnostikována za pomoci RTG a CT vyšetření bilaterálně porucha osifikace tuberculum supraglenoidale a osteochondróza (OC) centrální jamky glenoidu.

Stáhnout PDF

TPLO u psů malých a trpasličích plemen: 42 případů – retrospektivní klinická studie

Článek popisuje využití metody Tibial Plateu Leveling Osteotomy (TPLO) u malých a trpasličích plemen psů. Do studie bylo zahrnuto 38 psů (42 kolenních kloubů) operovaných na Animal Clinic v rozmezí 2/2017 až 8/2018.

Stáhnout PDF

CBCT v diagnostice onemocnění hlavy a dentice u drobných savců

Článek popisuje techniku vyšetření, stejně jako zkušenosti s jeho provedením a využitím v klinické praxi.

Stáhnout PDF